Начална дата и час: 10.06.2024 09:00
Крайна дата и час: 14.06.2024 17:00
- Course manager: Биляна Енчева
- Course manager: Биляна Енчева
- Course manager: Николина Николова
Начална дата и час: 12.04.2024 10:00
Крайна дата и час: 12.04.2024 11:30
Вид събитие: Уебинар
Преподаватели и модератори: Диана Мицканова, прокурор Окръжна прокуратура - Плевен
Целева аудитория: съдии и прокурори от районен и окръжен съд, прокурорски и съдебни помощници
Място на провеждане / институция: Портал за електронно обучение на НИП
Населено място на провеждане: София
Заявяване на участие: Тук
- Course manager: Валентина Караганова
- Teacher: Диана Мицканова
Начална дата и час: 02.01.2024 00:00
Крайна дата и час: 30.04.2024 23:55
Вид събитие: Дистанционно обучение за самоподготовка
Тематична област: Начално обучение на съдебни служители
Целева аудитория: съдебни служители от съдилищата със стаж до 6 месеца в съдебната система
Място на провеждане / институция: Портал за електронно обучение на НИП
Населено място на провеждане: София
Заявяване на участие: Тук
- Teacher: Калина Георгиева
- Teacher: Марияна Лазарова
Начална дата и час: 19.02.2024 00:00
Крайна дата и час: 19.04.2024 23:55
Вид събитие: Дистанционно обучение за самоподготовка
Тематична област: Начално обучение на съдебни заседатели
Описание: Обучението се провежда в изпълнение на чл. 30 от Наредба № 7 за съдебните заседатели, във връзка с чл. 73, ал. 6 от Закона за съдебната власт.
Обучителни цели: Целта на обучението е да запознае съдебните заседатели с основните аспекти в устройството и работата на органите на съдебната власт, статута и етичните измерения в дейността на съдебния заседател, както и да предложи основни знания от наказателното право и процес, с които съдебните заседатели пълноценно да участват в провеждането и решаването на съдебните дела.
Целева аудитория: съдебни заседатели от РС Раднево с мандат 2024 - 2028
Място на провеждане / институция: Портал за електронно обучение на НИП
Населено място на провеждане: София
Заявяване на участие: Тук
- Course manager: Лилия Зарева
Начална дата и час: 04.03.2024 08:00
Крайна дата и час: 18.03.2024 23:55
Вид събитие: електронно дистанционно обучение
Преподаватели и модератори: Мария Дончева - заместник-председател, Софийски районен съд; Галя Вълкова - съдия, Софийски градски съд;
Описание: Обучението е насочено към надграждане на придобитите знания и компетентности в дистанционния курс за самоподготовка "Правосъдие, съобразено с интересите на детето". До обучението се допускат само участници, които са завършили курса за самоподготовка и попадат в целевата група на Националния институт на правосъдието.
Обучителни цели: Надграждане на придобитите знания и компетентности в дистанционния курс за самоподготовка "Правосъдие, съобразено с интересите на детето" чрез обсъждане на специфичния опит на българските съдии по проблемите на съобразеното с интересите на детето правосъдие
Очаквани резултати: Повишаване на компетентностите в областта на правосъдието, съобразено с интересите на детето
Целева аудитория: Съдии, прокурори, следователи и други представители на целевата аудитария на НИП
Място на провеждане / институция: НИП | Портал за електронно обучение на НИП
Населено място на провеждане: София
Заявяване на участие: Тук
- Course manager: Янислава Андреева
- Course manager: Корнелия Кирилова
- Teacher: Галя Вълкова
- Teacher: Мария Дончева
Начална дата и час: 24.04.2024 09:30
Крайна дата и час: 24.04.2024 13:00
Вид събитие: Уебинар
Преподаватели и модератори: Красимир Машев, съдия, Софийски апелативен съд
Целева аудитория: съдии, съдебни помощници и други лица по чл. 249 ЗСВ с професионален интерес в гражданскоправната материя
Място на провеждане / институция: НИП
Населено място на провеждане: София
Заявяване на участие: Тук
- Course manager: Лилия Иванова
- Teacher: Красимир Машев
Начална дата и час: 02.10.2023 00:00
Крайна дата и час: 01.07.2024 00:00
Тематична област: Наказателен процес
- Course manager: Иванка Кирилова
- Course manager: Мария Найденова
- Course manager: Геновева Трендафилова
- Teacher: Владимир Астарджиев
- Teacher: Татяна Грозданова-Чакърова
- Teacher: Мария Димитрова Кавракова-Аршева
- Teacher: Златка Стефанова
- Teacher: Росица Тончева
- Course manager: Нивелина Гяурова
- Teacher: Мадлен Алгафари
- Teacher: Николай Николов
- Teacher: Десислава Петрова
- Teacher: Росица Тончева
- Teacher: Ели Христова
Начална дата и час: 01.04.2024 00:00
Крайна дата и час: 05.05.2024 00:00
Целева аудитория: кандидати за младши съдии, младши прокурори и младши следователи
- Course manager: Биляна Енчева
- Course manager: Николина Николова
- Teacher: Димитър Абрашев
- Teacher: Десислава Петрова
- Teacher: Росица Тончева
- Teacher: Ели Христова
Начална дата и час: 12.12.2022 00:00
Крайна дата и час: 17.03.2023 17:30
Вид събитие: Смесено обучение
Тематична област: Административно право и процес
Целева аудитория: административни съдии
Място на провеждане / институция: НИП
Заявяване на участие: Тук
- Course manager: Мария Найденова
- Teacher: Dimitrina Маринова Petrova
- Teacher: Аглика Адамова
- Teacher: Анелия Ананиева
- Teacher: Николай Ангелов
- Teacher: Ваня Вълкадинова
- Teacher: Мирослава Георгиева
- Teacher: Йовка Дражева
- Teacher: Татяна Жилова
- Teacher: Стефка Кемалова
- Teacher: Игнат Колчев
- Teacher: Таня Куцарова-Христова
- Teacher: Любомира Петрова Мотова-Любомирова
- Teacher: Весела Павлова
- Teacher: Юлия Раева
- Teacher: Юлия Тодорова
- Teacher: Донка Чакърова
- Teacher: Полина Якимова
Начална дата и час: 12.02.2024 09:00
Крайна дата и час: 01.03.2024 17:00
Тематична област: Облигационно право
Преподаватели и модератори: Красимир Машев, съдия в САС, командирован във ВКС Емилия Василева, съдия във ВКС Емануела Балевска, експерт, пенсиониран съдия от ВКС
Обучителни цели: Придобиване на знания, умения и компетентности за упражняване на професията районен съдия.
Целева аудитория: новоназначени съдии в районните съдилища
Място на провеждане / институция: НИП
Място на настаняване: хотел "Астория Гранд Хотел"
- Teacher: Emilia Vassileva
- Teacher: Красимир Машев
Начална дата и час: 16.01.2023 09:00
Крайна дата и час: 17.02.2023 17:00
Тематична област: Наказателно право
Преподаватели и модератори: Диана Мицканова, прокурор в Окръжна прокуратура - Плевен
Целева аудитория: новоназначени прокурори
Заявяване на участие: Тук
- Course manager: Николина Николова
- Teacher: Диана Мицканова
Начална дата и час: 08.04.2024 09:00
Крайна дата и час: 26.04.2024 17:00
- Course manager: Биляна Енчева
- Teacher: Владимир Астарджиев
- Teacher: Татяна Грозданова-Чакърова
Начална дата и час: 05.03.2024 00:00
Крайна дата и час: 20.03.2024 00:00
Вид събитие: обучение
Тематична област: Трудово право
Преподаватели и модератори: Марио Първанов, съдия ВКС
Целева аудитория: новоназначени съдии
Място на провеждане / институция: НИП
Населено място на провеждане: София
- Teacher: Марио Първанов
Начална дата и час: 01.10.2023 00:00
Крайна дата и час: 30.06.2024 00:00
- Teacher: Владимир Астарджиев
- Teacher: Искра Билярска
- Teacher: Деница Вълкова
- Teacher: Николай Георгиев
- Teacher: Нели Дечева
- Teacher: Божидар Джамбазов
- Teacher: Елена Динева
- Teacher: Георги Валериев Кирилов
- Teacher: Марияна Лилова
- Teacher: Виктор Малинов
- Teacher: Диана Мицканова
- Teacher: Румен Ненков
- Teacher: Сава Недялков Петров
- Teacher: Десислава Петрова
- Teacher: Марио Томов
- Teacher: Росица Тончева
- Teacher: Анелия Щерева
- Teacher: Нина Янева
Начална дата и час: 01.10.2023 09:00
Крайна дата и час: 30.06.2024 00:00
Целева аудитория: кандидати за младши следователи
- Course manager: Спасимир Здравков
- Teacher: Деница Александрова - Митрова
- Teacher: Светослав Василев
- Teacher: Кирил Гаврилов
- Teacher: Николай Георгиев
- Teacher: Божидар Джамбазов
- Teacher: Елена Динева
- Teacher: Георги Валериев Кирилов
- Teacher: Марияна Лилова
- Teacher: Гергана Любомирова Любенова
- Teacher: Елена Попова
- Teacher: Иван Стоилов
- Teacher: Румяна Тозова
- Teacher: Велин Свиленов Турмаков
- Teacher: Невин Фети
Начална дата и час: 01.10.2023 09:00
Крайна дата и час: 30.06.2024 00:00
- Course manager: Биляна Енчева
- Course manager: Мария Найденова
- Course manager: Геновева Трендафилова
- Teacher: Емануела Балевска
- Teacher: Борислав Белазелков
- Teacher: Галя Вълкова
- Teacher: Татяна Грозданова-Чакърова
- Teacher: Бонка Костадинова Дечева-Бакалова
- Teacher: Елена Динева
- Teacher: Светлана Калинова
- Teacher: Станислав Костов
- Teacher: Камелия Маринова
- Teacher: Красимир Машев
- Teacher: Александър Минчев
- Teacher: Хрипсиме Мъгърдичян
- Teacher: Мариета Неделчева
- Teacher: Костадинка Недкова
- Teacher: Кирил Петров
- Teacher: Даниела Радева
- Teacher: Росица Тончева
- Teacher: Бисер Троянов
- Teacher: Невин Фети
- Teacher: Иво Хинов
- Teacher: Гергана Цонева
- Teacher: Анелия Щерева
- Teacher: Анелия Стефанова Янева